چند نکته مهم در مورد ماه عسل

ماه عسل تان را برای امور پیش پا افتاده و توقعاتی که می توانید به راحتی مدیریت کنید ، از دست ندهید. اگر شما هم در آستانه ی ماه عسل یا اولین سفر جدی زندگی مشترک تان هستید ، بهتر است این مطلب را دنبال کنید. در این مطلب قرار است به شما بگوییم چطور ماه عسل تان را با چیزهای پیش پا افتاده ، زهر نکنید. خیلی از دختر و پسرهایی که با هم ازدواج می کنند ، برای اولین سفر جدی زندگی شان چون تجربه ی کاری ندارند ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند و همین ها جرقه های دعوا بین زوجین را راه بیندازند.

خدمات مجالس عروسی

انتخاب شهر یا کشور مقصد

قبل از اینکه در بررسی مشکلاتی که ممکن است باعث کدورت زوجین در اولین سفر بعداز برگزاری مراسم عروسی  شان شود ، برسیم. باید به نکته مهم تری اشاره کنیم و آن هم جایی است که قرار است شما ماه عسل تان را در آن بگذرانید. اول از همه علایق تان را روی کاغذ بیاورید و بنویسید هر کدامتان چه فضایی را دوست دارید ، بعد با توجه به علایقی که دارید شهر یا کشور مقصدتان را انتخاب کنید و از بودن در آن جا لذت ببرید. این که هر کدام چه آب و هوایی ( گرم ، سرد ، شرجی و کوهستانی ) را دوست دارید و این که به چه محیطی ( تاریخی ، باستانی ، مدرن ، روستایی و جنگلی ) علاقمند هستید ، می توانند مقصد شما را به درستی مشخص کنند.

خوش خواب ها

بعضی از آدم ها سحرخیز هستند و بعضی دیگر خوش خواب ، قرار هم نیست همه شبیه به هم باشند و شما هم نباید از همسرتان توقع داشته باشید که شبیه شما باشد. اگر می دانید همسرتان علاقه ای ندارد صبح زود بیدار شود ، بهتر است به جای دعوا کردن و اوقات تلخی در تمام روزهایی که سفر هستید ، برای آن ساعت برنامه ی خاصی بچینید که نیازی به حضور همسرتان نباشد ، مثلاً پیاده روی کنید ، موزیک گوش بدهید و کتاب بخوانید تا این که همسرتان بیدار شود. البته برای اینکه همسرتان هم به بیدار شدن در صبح زود عادت کند ، سعی کنید از صبح خوب و با نشاطی که گذرانده اید تعریف کنید و این انگیزه را برایش به وجود بیاورید که در این سفر همراه شما باشد ، قطعاً این طور رفتار کردن خیلی بهتر از این است که در هتل یا خانه ای که گرفته اید ، بنشینید و با همسرتان دعوا کنید و خودتان را از یک روز صبح دل انگیز محروم کنید.

تقسیم وظایف

اگر به جای رفتن به یک هتل تصمیم گرفته اید ماه عسل تان را کمی جمع و جورتر برگزار کنید و برای همین خانه یا ویلا اجاره کرده اید باید تمام کارها بین شما و همسرتان تقسیم شود تا شما هم بتوانید به اندازه ی همسرتان از محیط لذت ببرید. بعضی از خانم ها تمام مسئولیت های داخل خانه را به عهده می گیرند و با مشغول کردن خودشان به کارهایی مانند غذا درست کردن نه تنها ماه عسل را تجربه نمی کنند بلکه باعث می شوند ، خستگی به تن شان بماند. این افراد با این که خودشان مسئولیت قبول کرده اند اما به دلیل ناخوشایند بودن اوضاع ، ناراحت می شوند و مدام خودشان را سرزنش می کنند که چرا در ماه عسل شان خوش نمی گذرد و همین مسئله باعث     می شود با همسرشان دعوا کنند. اگر دوست ندارید در این دسته قرار بگیرید ، نباید در ابتدای سفر طوری رفتار کنید که انگار در خانه هستید و شما موظفید تمام کارها را بر عهده بگیرید.

ماه عسل به خانه اقوام نروید

بعضی از زوج های جوان برای این که در ماه عسل شان صرفه جویی کنند و در آغاز زندگی مشترک خیلی به خودشان سخت نگیرند ، تصمیم می گیرند ماه عسل را در خانه ی اقوام سپری کنند. شاید این ایده در ظاهر خیلی جذاب و دوست داشتنی به نظر برسد اما ماه عسل همانطور که از اسمش پیداست ، ماهی است که باید همه چیز در آن شیرین و مثال زدنی باشد و این تعریف با گذراندن ماه عسل در خانه ی اقوام حسابی متناقض است.

الف باید قید رویا را بزنید

ماه عسل با رویایی بودنش گره خورده و همه ی زوج های جوان ، برای اینکه زندگی شان را با شیرینی شروع کنند در ابتدا به ماه عسل می روند تا برای خودشان یه شب رویایی بسازند. اما بودن در خانه ی فامیل همه این خوشی هارا از شما سلب می کند. مثلاً فکر کنید دوست دارید یک شب اتاق خواب تان را غرق در گل کنید. این ایده بسیار جذاب است و خیلی از زوج های جوان در ماه عسل شان از آن استفاده می کنند ، اما مگر می شود در خانه ی فامیل از این کارها کرد ؟ حتی اگر خیلی با فامیل تان خودمانی هستید و به قول معروف این حرف ها رو ندارید و آن ها هم مانند شما زوج جوانی هستند ، اما این کارها درست نیست. یا نه اصلاً ، فکر کنید دوست دارید شب را تا صبح بیدار بمانید و خوش بگذرانید و تمام فردا را بخوابید ، به نظر شما امکان دارد بتوانید این کار را در خانه ی اقوام تان انجام بدهید ؟ خیر ، پس بهتر است اصلاً چنین تصمیمی نگیرید.

ب معذب می شوید

ماه عسل را در خانه اقوام گذراندن ، باعث می شود همه چیز به شما زهر شود. شاید در نگاه اول دیدن فامیل و سپری کردن چند روز با آن ها خیلی خوشایند باشد اما شما به عنوان عروس و داماد با قرار گرفتن در آن محیط حسابی معذب می شوید. خصوصاً اگر در فامیل تان کسانی باشند که با شوخی ، خنده و کنایه سعی می کنند به عروس و دامادها تیکه بیندازند و آن ها را خجالت بدهند.

ج خاطره نمی سازید

رفتن به سفر و از خانه بیرون زدن ، باعث می شود شما کلی خاطره بسازید. خاطره هایی که بعداً می توانید با نشان دادن عکس و فیلم آن ها را برای بچه های تان هم روایت کنید. حالا فکرش را بکنید ، شما بخواهید ماه عسل تان را در خانه ی اقوام باشید و تمام عکس های تان همراه با آن ها باشد و دائم درگیر مهمان بازی باشید. به نظرتان وقتی می ماند که بتوانید خاطره بسازید ؟ شما با این کار خاطراتی که قرار است یک عمر از ماه عسل تان داشته باشید را به نابودی می دهید ، لطفاً این ظلم را در حق خودتان نکنید.

د ابراز احساسات

یکی از اتفاقاتی که عروس و دامادها در ماه عسل شان آن را تجربه می کنند ، بیان احساسات است. قربان صدقه رفتن های بعداز ازدواج و حال و هوایی که دو زوج عاشق دوست دارند در کنار یکدیگر تجربه کنند. زمانی که پای فامیل به میان می آید ، خیلی ها حجب و حیا به خرج می دهند و همان حرف های معمولی را هم به زور بین خودشان رد و بدل می کنند و همین مسئله باعث می شود احساساتی که باید در آن موقعیت و شرایط خرج یکدیگر کنند دست نخورده باقی بماند و به قول معروف ماسیده شود. برای این که در سفر ماه عسل تان مجبور به خود سانسوری نشوید و تمام احساساتی که نسبت به همسرتان دارید ، را بیان کنید. ماه عسل می تواند سنگ بنای احساسی شما را در زندگی زناشویی سر و سامان بدهد و اگر این فرصت را از خودتان دریغ کنید ، ممکن است با مشکل روبرو شوید.

ه - صحبت های آزار دهنده

در جمع های فامیلی هر قدر هم که آدم ها روشنفکر باشند و دل به دل غیبت کردن و حرف های خاله زنکی ندهند اما باز هم اتفاق می افتد که شب وقتی همه دور هم نشسته اید ، یک نفر شروع کند به تعریف کردن خاطره ای و پشت بند آن بقیه هم از مسائلی صحبت کنند که شاید شنیدن آن باعث شود ، فضای خاله زنک استارت بخورد و مشکلاتی به وجود بیاید.

ر مجبورید تابع جمع باشید

سفرهای دسته جمعی یک رکن اساسی دارد و آن هم تابع جمع بودن است. زمانی که شما ماه عسل تان را در خانه ی اقوام می گذرانید و از امکانات آن ها استفاده می کنید ، باید این رکن را در نظر بگیرید و قطعاً برای یک تازه عروس و داماد که دوست دارند روزهای شادی را بگذرانند ، تابع جمع بودن کمی دور از ذهن است. علاوه بر آن فامیل همیشه دوست دارد به بهترین نحو از شما پذیرایی کند و برای همین ممکن است اقوام دیگر را هم به خانه اش دعوت کند و تابع جمع بودن به شما این اجازه را نمی دهد که بخواهید یک شب را خارج از محیط خانه ی فامیل تان به خوبی و خوشی بگذرانید.

برای اجاره باغ عروسی و چگونگی انجام خدمات مجالس با ما تماس بگیرید