چند نکته در مورد پوشش روز خواستگاری

برای خواستگاری چی بپوشم؟ این یکی از بهترین سوال ها و دغدغه های دختر خانم برای مراسم خواستگاریشان است. پوشیدن لباس آراسته و مناسب برای خواستگاری کار سختی نیست اگر با تشریفات عروسی ما همراه باشید. اگر به زمان خواستگاری تان نزدیک شدید ولی هنوز در مورد انتخاب سر و ظاهر و لباستان تصمیم نگرفته اید ، این راهنما را از دست ندهید.

برگزاری مراسم عروسی

آرایش مو ها

سعی کنید ، موهایتان را ساده جمع کنید و از به کار بردن تزئینات پر زرق و برق برای مو خودداری کنید ، هر چه در جلسه اول طبیعی تر به نظر برسید ، بهتر است. در ضمن استفاده از هدبندهای مرواریدی یا نگین دار ، اصلاً به درد جلسه اول خواستگاری نمی خورد پس دورش خط بکشید. لازم نیست موهایتان را حتماً باز بگذارید یا اتو و سشوار بکشید ، اما اگر تصمیم گرفتید موهایتان را ببندید ، لطفاً سراغ شینیون نروید بخصوص در جلسه اول خواستگاری و تا هر جلسه دیگری پیش از بله برون.

انتخاب کفش یا صندل

اگر کف منزلتان فرش یا موکت است ، بهتر است به جای کفش ، از جوراب یا کفش روفرشی استفاده کنید. استفاده از صندل هم ایراد ندارد و اما به شرط اینکه پاشنه اش نوک تیز نباشد و تق تق روی کف منزل صدا ندهد ، در صورتی که کف منزل شما پارکت ، سنگ یا سرامیک است ، پوشیدن روفرشی انتخاب بهتری است چون هر لحظه نگران نیستید که مبادا زمین بخورید. قد بلند هستید یا کوتاه خیلی فرق نمی کند ، سعی کنید اندازه پاشنه صندل یا کفش که می پوشید ، خیلی بلند نباشد تا خواستگاران بتواند شما را همانطور که هستید ببینند و بسنجند.

انتخاب کت دامن یا کت شلوار

اگر جلسه اولی است که قرار است با خانواده خواستگارتان آشنا شوید ، کت و شلوار نپوشید ، اگر اصرار به پوشیدن کت و شلوار دارید یقه بلوزتان خیلی باز نباشد ، کت خیلی تنگ نباشد و آنقدر هم بلند باشد که تا روی باسن را بپوشاند. چنانچه قصد پوشیدن کت و دامن دارید ، بهتر است آن را با ساپورت بپوشید. از پوشیدن کت و دامن بدون ساپورت خودداری کنید ، رنگ های خیلی تیره یا خیلی روشن یا براق ، رنگ مشکی ، طوسی و خاکستری برای مراسم خواستگاری مناسب نیست در عوض می توانید رنگ های آبی ، صورتی ملایم ،بنفش ، یاسی ، نیلی ، سبز ، کرم و . . . را امتحان کنید. شرط اصلی این است که اجزای مختلف لباستان به شما و به همدیگر بیاید و اصطلاحاً ست باشد. از پوشیدن لباس های خیلی تنگ یا خیلی گشاد که باعث ایجاد سؤ تفاهم در مورد اندامتان می شود ، خودداری کنید. اگر در حالت کلی چادری هستید ، اشکالی ندارد در جلسه خواستگاری چادر شیک سر کنید ولی لازم نیست سفت و سخت رو بگیرید. در نهایت اینکه به عنوان یک دختر خانم چادری در جلسه خواستگاری هم چادر داشته باشید یا نه ، بستگی به تصمیم شما و نظر خانواده دارد ، ولی در حالت کلی بهتر است خواستگارتان و خانواده او شما را همانطور ببیند که در مهمانی های رسمی و نیمه رسمی حاضر می شوید. لباس زیر در خواستگاری دیده نمی شود ولی لطفاً از پوشیدن لباس های زیر بزرگ و شل خودداری کنید چون نمای جالبی برای لباستان ایجاد نمی کند. یادتان باشد که این جلسه خواستگاری شماست نه اولین روز مدرسه ، پس لزومی ندارد که همه اجزای لباستان هم رنگ باشد ولی باز هم معنایش این نیست که خیلی رنگ ها متفاوت باشند. ست بودن رنگ دامن ، پیراهن ، کفش یا روفرشی ، روسری یا شال نشانه آراستگی و دقت و سلیقه شماست ، ست کنید اما لزوماً هم رنگ نپوشید.اینکه شال و روسری داشته باشید یا خیر کاملاً به عقاید خودتان بستگی دارد ، اما نکته اصلی این است که دقیقاً همانقدر پوشش داشته باشید که همیشه به آن پایبند هستید.

چه اندازه آرایش مناسب روز خواستگاری است

سعی کنید ، آرایش ملایمی داشته باشید که در نگاه اول خیلی به چشم نیاید و توی ذوق نزند ، از کشیدن خط چشم های خیلی پهن ، خیلی کشیده ، ریمل به مقدار زیاد ، سایه های براق ، مالیدن اکلیل و . . . خودداری کنید. لباس های سنگین ، لباس شب ، لباس هایی که در ناحیه شانه و سینه خیلی باز هستند ، لباس هایی با حلقه آستین خیلی باز ، لباس هایی کاملاً چسبان که بدنتان را به صورت کامل در معرض نمایش قرار می دهد ، معمولاً برای خواستگاری مناسب نیستند.سعی کنید عطری که برای خواستگاری می زنید خیلی گرم ، شیرین و تند نباشد ، در عوض عطرهای ملایم با تم بوی میوه یا جنگل را انتخاب کنید. برای داشتن زیور آلات هم بهتر است از انواع نازک و ظریفش را انتخاب کرده و دست چپتان را کاملاً خالی نگه دارید. 

جهت برگزاری مجالس عروسی و اجاره باغ عروسی در تهران با ما تماس حاصل فرمایید